Czasami bywa tak, że znalezienie hostingu, który spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania, nie jest prostym zadaniem. Oferta krajowych hostingodawców jest niezwykle bogata, jednak wciąż jeszcze pozostajemy nieco w tyle za zachodem. Dlatego warto zwrócić się w stronę zagranicznych serwerów, które z reguły oferują świetne warunki za niewygórowaną cenę.
Wybór odpowiedniego serwera to jedna z ważniejszych decyzji, przed którą stanie każdy, kto planuje zagarnąć dla siebie kawałek internetu. Nieważne czy stawiamy na zagraniczny hosting, czy na krajowych dostawców, przed dokonaniem wyboru należy jasno sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania. Niewłaściwy serwer w konsekwencji będzie oznaczał poważne straty w użytkownikach – nikt przecież nie lubi zbyt długo czekać na załadowanie strony. Przyjrzyjmy się kilku zagranicznym propozycjom, które cieszą się największą popularnością wśród internautów.
Hostnine
Rewelacyjny hosting w rewelacyjnej cenie, zwłaszcza jeśli skorzystamy z kodów rabatowych. W pakiecie podstawowym otrzymujemy nielimitowany transfer, nielimitowaną przestrzeń dyskową, lokalizacje serwera w USA oraz możliwość ustawienia jednej domeny. Dalej jest nieznacznie drożej, za to sporo lepiej. Serwery Hostnine są niezawodne, a obsługa techniczna reprezentuje najwyższy poziom.
Site5
Site5 jest nieco droższym hostingodawcą niż Hostnine, ale ma jedną podstawową zaletę – prędkość. Nie jest łatwo znaleźć szybszy serwer – strony ładują się błyskawicznie, a niezawodność stoi na bardzo wysokim poziomie. Trudno też mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do supportu. Site5 to także świetny program partnerski, dzięki któremu możemy otrzymać zwrot części kosztów.
Bluehost
Bluehost najlepiej radzi sonie ze stronami o stosunkowo niewielkiej „wadze”, co nie znaczy, że duże strony przerastają jego możliwości – po prostu niektórzy są od niego lepsi, a raczej szybsi.
Wielką zaletą Bluehost jest natomiast prostota obsługi – instalacja skryptów pod WordPress’a zajmuje dosłownie chwilę i nie potrzeba do tego dyplomu z informatyki. A jak wygląda kwestia obsługi technicznej? To już najwyższa półka – support działa błyskawicznie i niezwykle skutecznie. Widać, że Bluehost stawia na zaufanie klienta, czego dowodem jest gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku braku zadowolenia. Takie podejście zasługuje na uznanie.
Który z przedstawionych hostingów jest najlepszy? Osobiście skłaniam się ku Hostnine, który łączy atrakcyjną cenę z szybkością, niezawodnością i z świetną obsługą. Jednak, tak jak napisałem na początku, wybór serwera to zawsze kwestia mocno indywidualna.
Jedna odpowiedź do “Jaki zagraniczny hosting wybrać?”
Ja długo szukałem po zagranicznych i Polskich. Aż wreszcie trafiłem na cal.pl – do dziś jestem klientem i absolutnie nie mogę narzekać. Elastyczny cennik i dużo dodatkowych opcji plus domeny do wyboru do koloru.